Pachnący dom – domowy odświeżacz powietrza w sprayu + pachnące saszetki

22 kwietnia 2017 | Styl życia

Uwielbiam pięknie pachnące domy. Lawendowa sypialnia, aromatyczna szafa i pachnąca pomarańczami kuchnia to coś, co zawsze wprawia mnie w dobry nastrój, Nie znoszę jednak chemicznych odświeżaczy powietrza, bo znając ich składy nie mam najmniejszej ochoty oszukiwać swojego nosa. Domowy odświeżacz powietrza  w sprayu i pachnące saszetki do szafy robię więc sama tak, by mieć pewność, że nie szkodzę ani naturze, ani swojemu zdrowiu.

Jak zrobić domowy odświeżacz powietrza w sprayu?

Do przygotowania domowego odświeżacza powietrza w sprayu nie potrzebujemy niczego poza naturalnym olejkiem eterycznym i wodą. Przyda się również butelka z atomizerem – taką najłatwiej kupić w drogerii lub użyć pustego już flakonu perfum. Proporcje wody i olejku eterycznego zależą od własnych upodobań – im więcej olejku dodamy, tym będzie intensywny zapach otrzymamy. Ja do ok. 80 ml. wody dodaję ok. 20 kropel olejku – taka mieszanka zapewnia mi wyczuwalny, ale nieprzytłaczający zapach, Całość najlepiej jest wymieszać w butelce, której będziemy używać do rozpylania zapachu. Można ją ozdobić tak, by stanowiła element dekoracyjny, np. sznureczkiem, kawałkiem materiału lub wstążką.

Przeczytaj też: 5 zasad, które zaskoczyło mnie w savoir-vivrze

Jak zrobić domowy odświeżacz powietrza w sprayu

Domowy odświeżacz powietrza w sprayu

Jak zrobić pachnąca saszetkę do szafy?

Kilka razy kupiłam pachnące saszetki, które zgodnie z obietnicami producenta miały zapewnić piękny zapach ubrań i szafy, Niestety, nigdy w szafie nie poczułam żadnej różnicy.  Domowe pachnące saszetki do szafy sprawdzają się za to doskonale! Wysyczy wymieszać sodę oczyszczoną lub sól kuchenną z naturalnym olejkiem eterycznym. Z proporcjami jest podobnie jak przy domowym odświeżaczu powietrza w sprayu – rzecz gustu 🙂 Ja do dwóch łyżeczek sody oczyszczonej lub soli kuchennej dodaję ok. 15 kropel olejku eterycznego. Całość dokładnie mieszam i przesypuję do kawałka materiału, który następnie związuję wstążką. Szafa pachnie niesamowicie!

Przeczytaj też: 50 pomysłów jak zrobić coś dobrego

Jak zrobić pachnąca saszetkę do szafy Jak zrobić pachnąca saszetkę do szafy

Domowy odświeżacz powietrza to zdecydowanie lepszy wybór niż jego sklepowa alternatywa. Nie tylko pięknie wygląda, ale też doskonale wpływa na zdrowie i nastrój domowników. Intensywność zapachu zależy tylko od własnych upodobań – jeśli zależy Ci na nietypowej mieszance, możesz śmiało pobawić się w chemika. Ważne jest jednak, aby olejki eteryczne były naturalne – łatwo jest je kupić w internecie i sklepach zielarskich, Te dostępne w drogeriach raczej naturalne nie są, więc lepiej złożyć zamówienie online.

NEWSLETTER

Newsletter Instytut Etykiety

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twoje zakupy0
Brak produktów w koszyku!
Kontynuuj zakupy
0