PREMIERA KSIĄŻKI

Z KLASĄ. VADEMECUM WSPÓŁCZESNEJ DAMY

Z klasą. Vademecum współczesnej damy. Książka o savoir-vivrze

Zabierając Cię w podróż po tajnikach etykiety, pragnę pokazać, że znajomość jej zasad pomoże Ci poczuć się pewnie w każdej sytuacji, a nowo poznane osoby będą doceniały Twój takt, uprzejmość i otwartość.

– Z klasą. Vademecum współczesnej damy

 

W latach 20. XXI wieku savoir-vivre nie jest trendy. Chętnie zaprzeczamy sensowi istnienia jakichkolwiek zasad, wymawiając się wolnością i dowolnością, a uprzejmość utożsamiamy z uciskiem i przestarzałym systemem wartości. To nieprawda. Złe rozumienie filozofii savoir-vivre’u sprawia, że zamiast szacunku widzimy sztuczność, a uprzejmość mylimy z wyższością. Etykieta może być wspaniałą towarzyszką Twojego rozwoju i kariery, o jakiej marzysz. Pomoże Ci czuć się osobą, która zawsze jest we właściwym miejscu. Daj jej szansę, a zobaczysz, jak wielkie zmiany zajdą w Tobie i Twoim życiu.

Co znajdziesz w środku?

Znajomość etykiety szczególnie przydaje się w sytuacji, gdy poznajemy nowych ludzi,

a oni poznają nas. Z rozdziału dowiesz się, jak wykorzystać kilkanaście pierwszych sekund, które mają ogromny wpływ na dalszy rozwój znajomości.

Sposób siedzenia, uśmiechania się i poruszania ma wpływ na to, jak jesteśmy odbierani przez otoczenie. W rozdziale opowiem Ci, jak pracować nad postawą, byś zawsze prezentowała się nienagannie.

Nasze zachowanie w towarzystwie może być przyczyną spektakularnego sukcesu, ale też sromotnej porażki. W tym rozdziale przeczytasz m.in. jak przedstawiać siebie i innych, przechodzić na ty, a także unikać krępującej ciszy.

Nasze ubranie wiele o nas mówi, dlatego – nie zapominając o wolności – szukamy zasad, które mogą być dla nas drogowskazem. Z rozdziału dowiesz się, czym charakteryzują się konkretne stroje wieczorowe, dzienne i biznesowe.

Dobre wrażenie nie zawsze robimy twarzą w twarz. Czasami to, jak wypadniemy, będzie efektem tego, co i jak napiszemy. Z tego rozdziału dowiesz się, jak pisać nie tylko prywatną, ale też urzędową korespondencję oraz jak prowadzić rozmowy telefoniczne.

Jedzenie ma być przyjemnością. Nie będzie ona jednak płynęła wyłącznie ze smaku przygotowanych potraw. Z rozdziału dowiesz się nie tylko jak odpowiednio zachowywać się przy stole, ale także jak pięknie i odpowiednio go nakryć.

Przyjęcia to nie tylko wystawne kolacje i bale. Z wyprawiania urodzin czy spotkań przy świątecznym stole też możemy uczynić sztukę. W rozdziale przeczytasz o sztuce zapraszania, a także cechach dobrego gospodarza i gościa.

Zajrzyj do środka!

Nazywam się Aleksandra Pakuła i jestem trenerką etykiety

W świecie szybkiej mody, niechlujnych relacji i błyskawicznie przemijających trendów ja zwracam uwagę na detale, które stanowią solidne fundamenty dla wdrażanych rozwiązań.

Pomagam odnaleźć się w rzeczywistości skomplikowanych biznesowych relacji, przekazując wiedzę z zakresu współczesnej etykiety.

Dostarczam niezbędnej wiedzy z zakresu etykiety biznesu, etykiety towarzyskiej, etykiety przy stole oraz etykiety dla dzieci.

Wiele godzin spędzam na salach szkoleniowych, pomagając moim kursantom zyskać niezachwianą pewność siebie.

Od ponad czterech lat tworzę w internecie miejsca służące do edukacji w dziedzinie savoir-vivre’u. Jestem autorką największego polskiego profilu na Instagramie poświęconego tematowi dobrego wychowania. Piszę bloga i publikuję swoje filmy edukacyjne na YouTube.

0X7A9316

Zamów książkę w najlepszej cenie!

Najczęściej zadawane pytania

Oczywiście, jednak tylko dla tych, którym nie przeszkadzają żeńskie formy używane w książce oraz jeden rozdział poświęcony kobiecej sylwetce. Pozostałe treści są uniwersalne.

Zamówienia wysyłamy na bieżąco. Czas wysyłki wynosi do 48 godzin.

Tak. Już w najbliższych dniach e-book pojawi się w sprzedaży.

Nie. Książkę możesz kupić wyłącznie na tej stronie.

Tak. Jeśli chcesz, by Twoja książka wysłana została za granicę, napisz wiadomość na adres sklep@instytutetykiety.pl, bym mogła zaproponować Ci koszt przesyłki.

Oczywiście. W czasie zakupów zaznacz, że jej potrzebujesz.

Skontaktuj się ze mną mailowo. Jestem dostępna pod adresem sklep@instytutetykiety.pl.

Kontakt

kontakt@instytutetykiety.pl

© 2021 Instytut Etykiety. Realizacja: Dotleniamy.pl

Aleksandra Pakuła