Bardzo lubię kupować prezenty. Nic nie sprawia mi większej radości, niż obserwowania szczęśliwej twarzy obdarowanego, który cieszy się z przygotowanej przeze mnie niespodzianki Są jednak sytuacje, w których od razu widać, że prezent nie był potrzebny, bo dla świętujących najważniejsza jest nasza obecność. Każdy, kto miał szczęście wychowywać się z babcią i dziadkiem wie, że dla nich materialne prezenty nigdy nie miały większego znaczenia. Ważniejszy był wspólny spacer, obejrzany film, czy wypita herbata. Jak wiec przywołać magię tych wspomnień i na zbliżający się Dzień Babci i Dziadka przygotować niezapomnianą niespodziankę? Przygotowałam listę wyjątkowych prezentów, które wywołają uśmiech i uczynią ten dzień wyjątkowym!

1. Magia zdjęć, czyli zabierz babcię i dziadka do fotografa

Zdjęcia pomagają nam wrócić do przeszłości i poczuć bliskość osób, które są daleko. Dziadkowie potrafią docenić to szczególnie, bo dzieci i wnuki mieszkają często wiele kilometrów dalej. Co powiesz na zabranie babci i dziadka na wspólną sesję? Taki prezent dla babci i dziadka przez długi czas będzie przywoływał najpiękniejsze wspomnienia. Jeśli ten pomysł jest z różnych powodów niewykonywalny, kup album i wywołaj kilka zdjęć. Możesz wybrać wspólne zdjęcia lub te, które opisują historię całej rodziny na przestrzeni lat.

2. Pomóż poznać nowe technologie

Starsi ludzie czują się często zagubieni we współczesnym świecie. Może warto więc poświęcić czas na nauczenie babci pisania SMS-ów, lub podstaw internetu? Jeśli mieszkasz daleko, pokaż dziadkom magię skype’a. Nawet nie wiesz ile radości sprawi im rozmowa, w której będą mogli Cię zobaczyć. Jeśli nie jesteś dobrym nauczycielem, poszukaj kursów obsługi komputera dla seniorów. Nawet w niewielkich miasteczkach organizują je Uniwersytety Trzeciego Wieku lub lokalne ośrodki kultury.

3. Babski wieczór dla Ciebie i babci

Co powiesz na wizytę u kosmetyczki lub wieczór w SPA? Jeśli podoba Ci się ten pomysł, dopisz do swojego planu babcię. W przypadku, gdy taki wypad jest niemożliwy, zorganizuj SPA w domu. Przygotuj maseczkę, lakiery do paznokci i kilka pięknie pachnących kosmetyków, a babcia będzie wniebowzięta! Później możecie wspólnie wyskoczyć do kina, lub w domu obejrzeć komedię. To będzie niezapomniany prezent dla babci i… dla Ciebie!

4. Emocje dla dziadka

Jeśli Twój dziadek mimo podeszłego wieku nadal ma dusze młodzieńca, zapewnij mu prawdziwe emocje. Przejażdżka samochodem rajdowym, skok z dużej wysokości lub tunel aerodynamiczny – wszystkie te atrakcje pozostaną w jego pamięci na długo! Nie traktuj dziadka jak niedołężnego staruszka – jeśli pozwala na to jego stan zdrowia, pozwól mu poczuć te niezwykłe emocje!

5. Napisz list

Nasi dziadkowie i nasze babcie mają wyjątkowość sentyment do listów. Co powiesz na napisane listu, w którym wspomnisz piękne chwile i wyjaśnisz, za co tak naprawdę ich kochasz? List doskonale sprawdzi się w sytuacji, gdy nie możesz spędzić tego dnia z ukochanymi. Wysłane kwiaty są bardzo miłe, jednak nie dorównują własnoręcznie napisanemu listowi. Pióra w dłoń!

6. Zorganizuj wycieczkę

Tegoroczna zima jest naprawdę piękna! Zabierz babcię i dziadka na wycieczkę, podczas której Ty pokażesz swoje ulubione miejsca, a oni wskażą te, które dla nich były wyjątkowo ważne. Jeśli Twoje finansowe możliwości są większe, zorganizuj weekend w górach lub w pięknym, europejskim mieście. Możesz też zaprosić dziadków do siebie, gdzie potraktujesz ich jak gości pięciogwiazdkowego hotelu (jeśli tylko uda Ci się powstrzymać babcię od gotowania).

7. Po prostu wpadnij

Nic nie będzie lepszym prezentem dla babci i dziadka, niż Twoja obecność. Zrób więc wszystko, by tego dnia ich odwiedzić. Wpadnij z butelką wina lub wielką torbą własnoręcznie przygotowanych muffinek. Może być to też doskonała okazja do przedstawienia drugiej połówki. Wspólne popołudnie ucieszy ich dużo bardziej, niż kolejny flakon perfum.

A co Wy planujecie na nadchodzące święto? Stawiacie na tradycyjny prezent dla babci i dziadka, czy szukacie niestandardowych rozwiązań? Chętnie przeczytam Wasze pomysły w komentarzach!

© 2021 Instytut Etykiety. Realizacja: Dotleniamy.pl